Menu Zamknij

01.08.2022 Sytuacja na rynkach walutowych

Dobre nastroje na giełdach (mocne zamknięcie na Wall Street w piątek wieczorem) przekładają się na osłabienie USD, chociaż rynek nie jest jednomyślny. Większą słabość widać po stronie koron skandynawskich.

Rolę tutaj może odgrywać geopolityka.  Po tym jak Gazprom zawiesił dostawy gazu na Łotwę, ta w odpowiedzi wypowiedziała Rosji umowę o małym ruchu granicznym. Napięcie rośnie też na granicy Serbii i Kosowa – NATO nie wyklucza działań, gdyby były one konieczne do zapewnienia stabilności w regionie.

Siła rynków akcji wynika z przeświadczenia, że FED może wystraszyć się perspektyw recesji i przyhamować tempo podwyżek stóp procentowych.

Dzisiaj rano opublikowane zostały lipcowe odczyty indeksów PMI dla przemysłu, które dla strefy euro były w zasadzie zgodne z pierwszymi szacunkami. Nie zmienia to jednak faktu, że mamy wartości recesyjne (<50), co nieszczególnie cieszy. Czy EBC zdecyduje się podnieść stopy procentowe we wrześniu?

Dzisiaj w kalendarzu uwagę zwrócą jeszcze dane PMI z Wielkiej Brytanii (godz. 10:30), oraz ISM z USA (godz. 16:00). Dzisiaj w gronie najsilniejszych walut znajdują się dolar australijski i nowozelandzki.

Opublikowany wAnalizy rynku walut

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Translate »